KOLEJNE OPCJE WALUTOWE NIEWAŻNE – BANK BĘDZIE MUSIAŁ ODDAĆ BLISKO 11 MLN ZŁ (GDY WYROK SIĘ UPRAWOMOCNI).

Mam przyjemność poinformować o kolejnym korzystnym wyroku uzyskanym dla mojego klienta w sporze z jednym z banków o roszczenia z tytułu opcji walutowych.

Sąd uznał zerokosztowe struktury opcyjne zawarte w 2008 r. za bezwzględnie nieważne, z uwagi na nierównomierny rozkład ryzyk, nieadekwatny do potrzeb firmy charakter produktu oraz rażące naruszenie standardów informacyjnych przez pracowników banku. Transakcje zostały finalnie spłacone przez klienta w 2010 r. kwotą ponad 9 mln zł.

Wyrok jeszcze nie jest prawomocny, bank ma możliwość złożenia apelacji, ale na tym etapie satysfakcjonujące jest to, że przy odpowiednio dobranej argumentacji udało się przekonać Sąd, że transakcja – pozornie związana z działalnością gospodarczą, w istocie nie mogła realizować celów gospodarczych klienta i roszczenia z takiej nieważnej czynności przedawniają się po 10 latach. Sprawa tym bardziej satysfakcjonująca, że klient zgłosił się z 2016 r. z przekonaniem, iż już niewiele można zdziałać z uwagi na 3-letni okres przedawnienia roszczeń dla firm oraz z uwagi na uznanie zadłużenia względem Banku.

Na chwilę obecną kwota główna roszczenia wraz z odsetkami to prawie 11 mln zł. Z uwagi możliwość zawarcia ugody nie mogę ujawniać więcej danych w sprawie. 

By | 2019-09-30T09:27:13+02:00 '30 września, 2019'|Bez kategorii|