Loading...
O ADWOKACIE 2019-03-18T13:20:58+01:00
Deprecated: Funkcja wp_make_content_images_responsive jest przestarzała od wersji 5.5.0! Zamiast jej proszę użyć wp_filter_content_tags(). in /customers/7/d/6/adwokatwolkiewicz.pl/httpd.www/wp-includes/functions.php on line 6078

O Adwokacie

„Nieuczciwość przedawnia się na końcu”

Mecenas Dariusz Wółkiewicz od 2010 r. wykonuje zawód adwokata. Od wielu lat specjalizuje się w prowadzeniu sporów przedsiębiorców oraz konsumentów przeciwko bankom i innym instytucjom finansowym. Reprezentuje klientów m.in. w zakresie roszczeń z tytuł opcji walutowych, transakcji CIRS, kredytów tzw. walutowych oraz polisolokat. Posiada doświadczenie w prowadzeniu negocjacji sądowych i pozasądowych z bankami.

Jako pełnomocnik reprezentuje klientów w głośnej medialnie sprawie przed Sądem Okręgowym w Warszawie (sygn. akt XXIV C 1094/14), w której na rzecz konsumentów została zasądzona rekordowa w skali kraju kwota 2,1 mln zł z tytułu kredytu tzw. walutowego. W dniu 31 stycznia 2019 r. Sąd Apelacyjny (I ACa 7/18) oddalił apelację banku od wyroku, prawomocnie uznając umowę za nieważną z uwagi na sprzeczność z zasadami współżycia społecznego takimi jak uczciwość i lojalność. Wobec braku dobrowolnego wykonania wyroku przez Bank zainicjował egzekucję, w trakcie której komornik uzyskał 3 mln zł dla klientów.

Doprowadził też do wykazania nieważności umów zawieranych przez firmy, takich jak opcje walutowe czy cirs i zasądzenia na rzecz klientów zwrotu milionowych kwot. Ponadto współuczestniczył w negocjowaniu i zawieraniu w zawarciu szeregu ugód z bankami. Często podejmuje się spraw klientów, którzy zostali uprzednio odesłani przez innych prawników, niewidzących możliwości działania wobec instytucji finansowej.

Adwokat specjalizuje się również w materii prawa karnego, w tym o przestępstwa gospodarcze m.in. związane z manipulacjami i nadużyciami instytucji finansowych (takimi jak wprowadzenie w błąd, przywłaszczenie mienia). Podejmuje się także obrony w sprawach przestępstwa karno-skarbowe, m.in. jako współobrońca reprezentuje klientów, którzy zostali uniewinnieni przez Sąd Okręgowy a następnie Sąd Apelacyjny w Katowicach z zarzutu uszczuplenia należności publicznoprawnych w wysokości ok. 3 mln zł. Był również pełnomocnikiem pokrzywdzonych w sprawie prawomocnie skazanej osobie, której poświęcony został jeden z odcinków programu Państwo w Państwie pt. „Papierowe ciągniki”.

Przez wiele lat związany z Kancelarią Radców Prawnych i Adwokatów Nowakowski i Wspólnicy sp. k. gdzie pod patronatem adwokata Cezarego Nowakowskiego stawiał pierwsze kroki w zawodzie jako aplikant adwokacki, później adwokat. Posługuje się językiem angielskim. Jego komentarze i felietony publikowane są m.in. w Forbes.pl, Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita czy Polsat News.

Nasze Rekomendacje